Uczniowie Szkoły Podstawowej nr 47 wzięli udział w międzykulturowych zajęciach realizowanych ze środków UNICEF, w czasie których, pod opieką p. Katarzyny Michałowskiej, Beaty Zioły i Yulianny Barskiej (asystenta kulturowego), uczestniczyli w wycieczce po Poznaniu.
21 czerwca klasy 4b i 5b uczestniczyły w wycieczce nazwanej „Spacer po Poznaniu”. W czasie wycieczki uczniowie odwiedzili Muzeum Rogala. W trakcie pokazu dzieci poznały sposób produkcji rogala według oryginalnej receptury oraz przyswoiły słowa z gwary poznańskiej. Warsztaty niewątpliwie sprzyjały integracji uczniów. Kolejnym punktem w programie wycieczki był spacer po Poznaniu. Uczniowie odwiedzili Stary Rynek, zobaczyli mury obronne, Ostrów Tumski, Most Jordana, Śródkę. Uczniowie z uwagą słuchali przewodnika, zadawali pytania, a tym samym pogłębiali wiedzę o Poznaniu. Szczególnie dla dzieci z Ukrainy była to wartościowa inicjatywa, gdyż mogli poznać miasto, w którym przyszło im żyć. Wycieczka niewątpliwie zintegrowała uczniów. Byli oni bardzo zadowoleni i świetnie się wspólnie bawili. ⇒ Galeria.
Wydarzenie zorganizowano przy wsparciu Funduszu Narodów Zjednoczonych na Rzecz Dzieci (UNICEF).