W czerwcu klasy I D oraz II B uczestniczyły w lekcji "tramwajowej" poświęconej Czerwcowi ’56. Przejażdżka starą "bimbą" rozpoczynała się na pętli na Dębcu. W jej trakcie uczniowie mogli zapoznać się z przyczynami i przebiegiem wydarzeń poznańskiego Czerwca ’56. Między innymi mijali Zakłady Cegielskiego, Targi Poznańskie oraz ulicę Romka Strzałkowskiego. Były to miejsca związane z najważniejszymi momentami tamtych dni, natomiast ulica Romka Strzałkowskiego została poświęcona najmłodszej ofierze tych wydarzeń. Na koniec uczniowie udali się pod pomnik Ofiar Czerwca ’56 oraz dowiedzieli się, co oznaczają daty umieszczone na pomniku. Przejazd starym tramwajem i lekcja w zupełnie innym stylu była z pewnością ciekawym przeżyciem.

Alicja Woźniak