6 czerwca uczniowie klasy 4a wzięli udział w seansach i warsztatach organizowanych w ramach IX Przeglądu OKO KALEJDOSKOPU, które odbyły się w Kinie Pałacowym oraz salach Centrum Kultury ZAMEK.
Najpierw obejrzeliśmy filmy animowane, których twórcami były dzieci w różnym wieku – od najmłodszych aż po nastoletnie. Była to wyjątkowa okazja, aby przekonać się o czym i w jaki sposób opowiadają swoje historie młodzi artyści. Na seansach mogliśmy zobaczyć całą gamę rozmaitych technik tworzenia animacji.
Po seansach udaliśmy się do Telewizyjnego Studia Filmów Animowanych w Poznaniu. Jego zwiedzanie wspólnie z p. prezes Ewą Sobolewską było niesamowitą przygodą. Zobaczyliśmy z bliska jak powstają najpiękniejsze polskie bajki dla dzieci, poznaliśmy animatorów, którzy klatka po klatce wyczarowują i ożywiają animowane obrazy. W czasie zwiedzania pani Ewa Sobolewska zaprosiła również dzieci do wspólnego animowania w technice kolorowych soli, a na zakończenie na krótki pokaz filmowy.
Migawki z warsztatów znajdziecie w szkolnej galerii.

DM