13 grudnia uczniowie klasy 8a i 8b odwiedzili studio telewizji WTK. Na zaproszenie redaktora naczelnego Dariusza Milejczaka i znanego dziennikarza Krzysztofa Czuba mogli zapoznać się z zasadami tworzenia reportaży oraz pracą dziennikarzy w studiu. Zobaczyli studia telewizyjne, w których nagrywane są programy informacyjne, publicystyczne i sportowe, np. "Puls dnia", "Poranek WTK". Dowiedzieli się również, jak działa sprzęt studyjny i zobaczyli wiele lifehacków ułatwiających pracę prezenterów podczas nagrywania programów i transmisji na żywo. Spotkali się również z prezenterem pogody p. Szymonem Kozłowskim. Na zajęciach w szkole, pod okiem p. Yulianny Barskiej, uczniowie stworzyli notatkę prasową, czyli krótki tekst dziennikarski o charakterze informacyjnym, w której opisali swoją wizytę w WTK. Wizyta w stacji była możliwa dzięki wsparciu ze środków UNICEF w ramach międzynarodowego programu integracji kulturalnej.

⇒ Galeria

Wydarzenie/projekt zorganizowano przy wsparciu Funduszu Narodów Zjednoczonych na Rzecz Dzieci (UNICEF).