Uczniowie klas 3, 4 i 8 Szkoły Podstawowej nr 47, w ramach zajęć realizowanych ze środków UNICEF, wzięli udział w warsztatach, w czasie których, pod opieką p. Katarzyny Szydłowskiej i Yulianny Barskiej (asystenta kulturowego) przygotowywali ozdoby świąteczne. Zajęcia rozpoczęły się od przedstawienia krótkiej prezentacji na temat tradycji obchodzenia Świąt Bożego Narodzenia w Polsce i na Ukrainie. Pani Yulianna Barska opowiedziała, jak to wygląda na Ukrainie, natomiast p. Katarzyna Szydłowska porównała tradycje polskie i ukraińskie. Następnie dzieci wykonały dekoracje świąteczne: papierowe aniołki, choinki i gwiazdki. W ostatniej części zajęć uczniowie wykonali ozdobne świąteczne słoiki. I tutaj kreatywność uczestników grała wielką rolę, ponieważ do słoików można było włożyć watę, kamienie pomalowane na złoto czy srebro, jemiołę, wykonane ozdoby papierowe, różne elementy dekoracyjne jak bombki, prezenciki czy jabłuszka. Kompozycja stworzona przez uczniów została rozświetlona lampkami i każdy mógł swoją pracę zabrać do domu, co niesamowicie ucieszyło wszystkich.

⇒ Galeria

Wydarzenie/projekt zorganizowano przy wsparciu Funduszu Narodów Zjednoczonych na Rzecz Dzieci (UNICEF).